Jak to celé začalo...

Jak to celé začalo...

O telefony se zajímám už delší dobu, vlastně zhruba 20 let. Tehdy se psal rok 2005 a kdo měl v té době telefon s barevným displejem, ten byl král třídy a největší kapacita. (Z pravidla to byl tak jeden člověk v ročníku). Ostatní spolužáci neměli buď žádný telefon, nebo s anténkou. Kdo nezažil, tak jen stěží pochopí. To byla doba „hloupých“  telefonů. Přístroje tehdy neměly funkce jako dnes a používaly se na jedno nabití klidně týden, což je dnes utopie.

Doba pokročila, já se dostal na střední školu do Brna. Tenkrát frčel Windows mobile a první dotykové telefony. Dnes nejrozšířenější operační systém Android byl prozatím v plenkách. Studium v Brně mi otevřelo možnost navštěvovat bazary a tak jsem začal obchodovat s telefony. Motivací nebyl zisk a street kredit v podobě vlastnictví aktuální vlajkové lodě.  Já prostě musel vyzkoušet co nejvíc mobilů, protože mě to fakt bavilo a byl to smysl mého života.

Trh mobilních telefonů se vyvíjel, do hry vstupovali noví hráči a já pomalu ale jistě nestíhal registrovat všechny novinky na trhu. To vedlo k tomu, že jsem se stal spíš pasivním fanouškem.

Jednou takhle při hluboké meditaci při popíjení zeleného čaje jsem přemýšlel  co bude za deset, patnáct, dvacet let. Uvědomil jsem si, že nechci skončit v režimu osm hodin denně, pět dní v týdnu v práci. Tahle představa mě vyloženě děsí! Člověk má dělat to v čem je dobrý a pokud jeho snaha generuje i nějakou společenskou přidanou hodnotu tak karma jde do plusu.

Spojením mého obchodního talentu a zájmu o mobily vznikl projekt www.na-jablka.cz . Můj cíl je stát se digitálním nomádem a být pánem svého času. Cílová skupina jsou uživatelé telefonů s nakousnutým jablkem Apple Iphone. Volil jsem tak z důvodu, že mě tento operační systém nadchl a je to po X letech s Androidem zajímavá změna.

Jestli Vás můj článek zaujal, nic mi neudělá větší radost než „lajk“ a sdílení. Jakékoli podpory si velmi cením.  Brzy se můžete těšit na zajímavé články, které na blogu přistanou co nevidět.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code